Krótko o Kole

Jesteśmy kołem naukowym, promującym i studiującym wolne i otwarte oprogramowanie. Naszym głównym celem jest przekonanie jak największej liczby osób, że oprogramowanie, z którego korzystają na co dzień, nie powinno ograniczać w żaden sposób ich wolności.

Członkowie

Koło naukowe to głównie ludzie. To od nich zależy działanie koła oraz czym koło się zajmuje. Członkowie organizują warsztaty i prelekcje na tematy, które ich interesują. Również wewnątrz koła następuje wymiana wiedzy. W gronie naszych członków znajdują się ludzie, których zainteresowania krążą wokół tematów takich jak:

Wolne Oprogramowanie

Nasze poglądy dotyczące oprogramowania najlepiej i najkrócej opisują cztery niezbędne wolności, które powinny respektować licencje oprogramowania:

1. Prawo do uruchamiania programu w dowolny sposób
  2. Prawo do badania działania programu i modyfikowania go w taki sposób, aby działał zgodnie z wolą użytkownika
  3. Prawo do rozpowszechniania kopii programu, aby móc pomagać innym
  4. Prawo do rozpowszechniania kopii zmodyfikowanej wersji programu, tak aby społeczność użytkowników mogła skorzystać ze zmian, które zostały w nim poczynione

Rozrywka

Uczelnia to nie tylko nauka, ważne są również kontakty z innymi ludźmi i poluzowanie zwojów mózgowych. Można z Nami zagrać w otwarte gry podczas LAN Party. Zawsze znajdą się też ludzie chętni do rozgrywki w jakąś grę planszową, czy Magic'a.

A przede wszystkim jesteśmy grupą studentów, więc z chęcią pomożemy ze wszystkim związanym ze studiowaniem na naszym Wydziale :-)